Parenting

Najmodniejsze wzory na chłopięcych plecakach szkolnych

Wybierając plecak do szkoły, większość rodziców zwraca uwagę w pierwszej kolejności na solidność wykonania, materiał oraz funkcjonalność i komfort użytkowania. Dzieci natomiast przeglądają tornistry, które zachwycą je kolorowymi ciekawymi motywami czy wizerunkami ulubionych bajkowych bohaterów. Aby umilić uczniom czas spędzany w szkole, warto pozwolić im zdecydować, jak ma wyglądać ich wymarzony plecak. Jakie więc wzory najczęściej wybierają chłopcy i które z nich są najmodniejsze?

Bajkowe wzory dla najmłodszych

Plecak dla chłopca do pierwszej klasy to najczęściej bardzo kolorowy wzorzysty tornister z dużą ilością przegródek i kieszonek. Decydując się na jego zakup, należy najpierw sprawdzić, czy jest on dostosowany do potrzeb ucznia. Przymierzając go, warto zwrócić uwagę na to, czy nie jest za duży, zbyt ciężki oraz czy ma regulowane szelki, dzięki którym będzie służył dziecku dłużej niż rok. Gdy odpowiedni model zostanie wybrany, można zacząć przeglądać wzory plecaka. Mali chłopcy najchętniej wybierają motywy bajkowe. Najpopularniejsze z nich to:

  • „Auta”, „Samoloty”,
  • „Superman”, „Batman”,
  • „Gwiezdne wojny”.

Dużym powodzeniem cieszą się również plecaki Marvel oraz Dream Works. Najważniejsza jest jednak oczywiście zgodność motywu z zainteresowaniami i upodobaniami dziecka. Chłopiec posiadający wymarzony tornister, będzie zdecydowanie chętniej chodził do szkoły i na wycieczki klasowe.

Sportowe motywy dla starszych dzieci

Uczniowie, którzy zakończyli już swoją przygodę z nauczaniem początkowym, na pewno rzucą w kąt tornistry, których używali w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Plecaki dla chłopaków w starszym wieku charakteryzują się zdecydowanie luźniejszym stylem i bardziej stonowanymi wzorami. Najczęściej wybierane są motywy sportowe. Dla fana piłki nożnej idealny będzie plecak przedstawiający wizerunki ulubionych piłkarzy lub nawiązujący do barw klubowych faworyzowanej drużyny. Ostatnio popularne stały się również azjatyckie sporty walki, dlatego w niektórych sklepach można dostać tornistry z japońskimi lub chińskimi ornamentami na tle trenującego zawodnika. Każdy z pewnością znajdzie więc coś dla siebie.

Neutralne wzory dla licealistów

Licealiści i uczniowie technikum często zastępują plecak sportową torbą lub popularnymi workami. Akcesoria te najczęściej mają bardzo stonowane kolory oraz neutralne wzory. Najchętniej wybierane są markowe produkty, których główną ozdobą jest logo firmy lub jej slogan reklamowy. Torba sprawdzi się dodatkowo na zajęcia sportowe lub siłownię, a worek na wycieczki. Dodatki te są więc bardzo funkcjonalne i często mogą stanowić dopełnienie sportowego wizerunku nastolatka.

Przedszkolaki czy licealiści – rodzice dzieci w każdym wieku mogą skorzystać z porad na blogu http://dzieciswiat.pl/