Podróże

Atrakcje w Krakowie – co ciekawego robić w wolnym czasie?

Będąc w Krakowie nie sposób pominąć miejsc zabytkowych i mocno związanych z historią miasta, takich jak np. Zamek Królewski na Wawelu. Jednak co robić w pozostałym czasie, kiedy chcemy się trochę rozerwać i pójść do miejsc nietypowych. A także, w jakim hotelu w centrum Krakowa najlepiej nocować, aby wszędzie mieć blisko.

Spacer żydowską dzielnicą krakowskiego Kazimierza

Najbardziej magiczne i nastrojowe uliczki, znajdują się właśnie tu. Szczególnie letnimi wieczorami, możemy spotkać w ogródkach wielu roześmianych i zrelaksowanych ludzi, rozkoszujących się atmosferą miasta. Znajduje się tu wiele przytulnych kawiarenek, eleganckich restauracji i najbardziej popularnych lodziarni w Krakowie.

Park Trampolin Go-Jump

Miejsce, w którym zabawa łączy się ze sportem. Idealne dla fanów aktywnego wypoczynku. Obiekt ma 2500 metrów kwadratowych powierzchni i znajdziemy tu atrakcje dla dzieci, jak i dla dorosłych. Główną część parku, zajmuje tzw. arena główna, składająca się z poziomych i skośnych trampolin, a także podwieszonych koszy do rzutów piłkami czy specjalnych boksów do ćwiczeń wyskoków. Znajdziemy tam także baseny z piankami i równoważniami, czy tory przeszkód.

Rejs statkiem po Wiśle

Na Bulwarach Wiślanych znajdziemy kilka statków, oferujących rejsy. Mamy do wyboru statki wycieczkowe oraz katamarany, a oferta nie ogranicza się do pływania po Wiśle. Możemy skorzystać z rejsu, połączonego ze zwiedzaniem opactwa Benedyktynów w Tyńcu, czy Smoczej Jamy, również z przewodnikiem.

Dom Strachów “Lost Souls Alley”

Dla fanów adrenaliny i rosnącego napięcia. Pokoje, w których urzędują zbłądzone dusze, a także piętro poświęcone filmom grozy. Na samym środku najbardziej turystycznej ulicy Floriańskiej. Jest tak dobry i realistyczny, że większość odwiedzających nie wraca ponownie.

Escape Room

W Krakowie mamy do wyboru naprawdę wiele tych tajemniczych pokoi. Escape Room to pomieszczenie, z którego gracz musi się wydostać rozwikłując zagadki. Aby zabawa była jeszcze lepsza, robimy to w grupie i na czas. Istnieją pokoje tematyczne np. Komnata Tajemnic z popularnego filmu o Harrym Potterze, czy inspirowany Koszmarem z ulicy Wiązów. Możemy także wybierać spośród różnych poziomów trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Park Wodny

Doskonała zabawa i odpoczynek w jednym. Największy aquapark w Polsce, otwarty przez cały rok. Znajdziemy tu atrakcje wodne dla dzieci, jak i większe zjeżdżalnie, odpowiednie dla osób dorosłych. Wiele rodzajów hydromasaży, sauny, jacuzzi zapewnią nam prawdziwy relaks po całym dniu zwiedzania.

Ogród botaniczny

Wejście kosztuje dosłownie parę złotych, a możemy spędzić gorące, letnie popołudnie w pełnym zieleni, spokojnym i cichym miejscu w środku miasta. Znajdziemy tam m.in. palmiarnię, a także niespotykane czy zagrożone gatunki roślin z całego świata.

Aby jak najlepiej wykorzystać czas w obcym mieście, warto znaleźć nocleg w dobrej lokalizacji. Będzie on naszą bazą wypadową do wszystkich zabytków i atrakcji, a także pozwoli nam lepiej poczuć klimat miasta niż nocowanie na obrzeżach. Popularnym wyborem, cieszącym się świetnymi opiniami, jest Hotel Best Western Kraków, który znajduje się w samym centrum Starego Miasta.