Zdrowie i uroda

Geniusz w pigułce – jakie suplementy wspomagają pracę mózgu?

Umysł jak brzytwa – komu się nie przyda? Aby poprawić swoją pamięć, koncentrację i zdolność do nauki nowych rzeczy warto sięgnąć po wsparcie do ofert sklepów oferujących suplementy wspomagające pracę mózgu. Jakie jednak wybierać z szerokiego asortymentu, by od razu trafić właściwie? Przeczytaj nasz artykuł a pozbędziesz się wątpliwości

Kwasy omega – preparaty wspomagające pracę mózgu

Czy wiedziałeś, że aż 60% mózgu to w istocie tłuszcz? Kwasy tłuszczowe nienasycone kształtują najważniejszy organ w naszym ciele, nie można więc mieć wątpliwości, że są to suplementy wspomagające pracę mózgu. Nasze ,,centrum dowodzenia” nie jest zdolne do ich samodzielnej produkcji, niezbędne jest więc zadbanie o dietę. Spożywanie tłustych ryb – śledzi, łososia czy makreli – pozwala uzupełniać zapotrzebowanie, ale z reguły nie jemy ryb zbyt często z racji kosztów, czy też ze względu na zanieczyszczenia wód na całym świecie. Warto więc sięgnąć po specjalistyczne preparaty suplementacyjne dostępne na https://zawszenaturalnie.pl/suplementy/3768-b-right-b-complex-100-kapsulek-jarrow-formulas–790011010067.html.

Jak przyjmować kwasy omega, popularne preparaty wspomagające pracę mózgu? Dostaniemy je zarówno w formie wygodnych tabletek jak i olejów. Naturalne oleje, najlepiej tłoczone na zimno, mają cały wachlarz prozdrowotnych właściwości. Należy do nich właśnie bogactwo kwasów omega 3, 6 i 9.  Szczególnie warte zainteresowania są naturalne oleje wysokiej klasy, jak rzepakowy (nie najtańszy prosto z supermarketu!), z wiesiołka, czosnku czy olej rydzowy. Poza tym, zdrowe tłuszcze pozyskać można też z orzechów i nasion, na przykład konopii.

Bardzo wartościowy jest oczywiście sam tłuszcz rybi – tran możemy połknąć w tabletce lub wylać odrobinę na łyżeczkę. Nie jest co prawda przyjemny w smaku – wielu z nas kojarzy te preparaty wspomagające pracę mózgu z dzieciństwa i to aż za dobrze – ale za to dzięki niemu odczujemy wzrost sprawności intelektualnej, a to jest warte skrzywienia się!

Adaptogeny – suplementy wspomagające pracę mózgu

Adaptogeny są roślinami, które powinny zainteresować każdego chętnego do poprawy swojego ogólnego samopoczucia, w tym zdolności poznawczych. Te w stu procentach naturalne substancje pomagają nam, zgodnie ze swoją nazwą, zaadaptować się do otoczenia głównie pod względem psychicznym.

Ashwagandha, pieprzyca peruwiańska (korzeń maca, żeń-szeń peruwiański) bakopa drobnolistna, gotu kola, żeń-szeń koreański i wiele więcej – te dobroczynne dary natury znajdziemy w sklepach z naturalnymi produktami. Te suplementy wspomagające pracę mózgu poprawiają pamięć, koncentrację, a także – co niezwykle cenione przez każdego stosującego – podwyższają odpornośc na stres. Dzięki adaptogenom dobranym do swoich potrzeb raz na zawsze pożegnamy się z problemem bezsenności, braku energii i lukami w pamięci. Zachęcamy do zgłębienia tematu adaptogenów i dopasowaniu odpowiedniego preparatu do swoich potrzeb – komu z nas nie przyda się przynajmniej redukcja stresu? Adaptogeny to preparaty wspomagające pracę mózgu w formie tabletek i kapsułek, ale także kropli, które możemy dostać na https://zawszenaturalnie.pl/1262-suplementy.

Kofeina – gdy trzeba szybko zwiększyć obroty

Kwasy omega i suplementacja adaptogenów potrzebują dłuższej chwili, by ich suplementacja przyniosła efekty. W przyszłym tygodniu masz ważny egzamin? Kończy się czas na realizację projektu, który jest jeszcze w powijakach? Nie możesz się na niczym skupić? Mała czarna może w takich chwilach naprawdę uratować życie. W supermarketach znajdziemy wiele napojów energetycznych, ale nie zachęcamy do ich spożywania – są pełne mało zdrowych substancji. O wiele lepiej wspomagać się wysokiej jakości kawą, ale także suplementacją kofeiny w tabletkach. To szybka, naturalna poprawa jasności umysłu na czas pracy czy nauki. Pamiętajmy, by kofeinę przyjmować z umiarem, wtedy gdy naprawdę potrzebujemy poprawy wydajności mózgu – nie zastąpi ona zdrowego snu i diety. Niemniej, wysokiej jakości kofeina z naturalnych suplementów jest dobrym rozwiązaniem okazjonalnym lub przejściowym – na czas dopóki nie odczujemy wymiernych efektów suplementacji tłuszczów czy adaptogennych roślin.

Wybierając preparaty wspomagające pracę mózgu zawsze stawiaj na zaufane sklepy, takie jak https://zawszenaturalnie.pl. Nie staraj się oszczędzać na zdrowiu – to najdroższa możliwa oszczędność! Wybieraj tylko sklepy i producentów wiedzących co oferują, których misją jest dostarczenie Ci najlepszych preparatów, a nie po prostu zarobienie pieniędzy!